Стартує 16-та Всеукраїнська акція
«Серце до Серця» – «Здорові немовлята!»

 
 
    З 1 квітня розпочалася акція проведення 16-ї Всеукраїнської акції «Серце до Серця», з метою закупівлі неонатального медичного обладнання для дитячих лікарень України і триватиме до 30 вересня.
     Цьогорічна акція пройде під гаслом «Здорові немовлята» і буде присвячена збору коштів для закупівлі обладнання для дітей з вадами серця. За кошти, які будуть зібрані, закуплять сучасне медичне обладнання для дитячої клінічної лікарні. Лікарня отримає обладнання для неонатального центра, зокрема відділення для недоношених новонароджених дітей та відділення інтенсивної терапії новонароджених.
 
   
До  16-ї Всеукраїнської благодійної акції "Серце до серця – 2021" долучається і Охтирський дошкільний навчальний заклад /ясла – садок/ «Ластівка».
 

 

ШАНОВНІ БАТЬКИ! ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!
    На базі ДНЗ "Ластівка"працюють Консультативний центр "Разом з мамою" та консультативний центр для батьків або осіб, які їх замінюють і дітей , які виховуються в умовах сімї.
    Враховуючи протиепідемілогічні заходи у закладах дошкільної освіти на період карантину у звязку з поширенням коронавірусної хвороби робота консультативних центрів ведеться в он-лайн режимі з використанням різних мобільних дотатків: сторінки вікових груп, сторінка закладу у фейсбуці та сайт ДНЗ. 
   Ви зможете отримати всебічну допомогу у розвитку, вихованні, навчанні дітей, відповідно до їх задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психологічних,  фізіологічних особливостей та культурних потреб. Детальніше Ви зможете ознайомитися з графіком та планом роботи на нашому сайті на сторінці "Новини" у розділі "Батьківський всеобуч". Якщо  інформація Вас зацікавила, наші спеціалісти нададуть кваліфіковану допомогу. Ми на вас чекаємо!ШАНОВНІ БАТЬКИ, ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВАС!
 
АЛГОРИТМ ВІДВІДУВАННЯ ДІТЬМИ САДОЧКА
1. Отримати довідку від сімейного лікаря про стан здоров'я та епідеміологічне оточення дитини.
   Для отримання даної довідки  Вам необхідно попередньо записатись на прийом до сімейного лікаря, з яким заключена декларація. 
2. Отримавши довідку від сімейного лікаря  зателефонувати до закладу дошкільної освіти (вихователю групи),  повідомити про дату виходу дитини до закладу.
3. З метою організованого вимірювання температури безконтактним термометром рекомендуємо приводити дітей до закладу з 7.30 до 8.30  ранку. 
4. Під час проведення ранкового температурного скринінгу Вашої дитини  віддати довідки від сімейного лікаря медичному працівнику, який проводить температурний скринінг. 
5. Під час очікування проведення температурного скринінгу та  перебуваючи на території закладу Ви маєте дотримуватись дистанції  та  бути в респіраторі або захисній масці, так,  щоб були покриті ніс та рот.
6. Особисті речі дитини варто покласти у рюкзачок.   
7. Надавати правдиву інформацію  про стан  здоров'я  своєї дитини, а за необхідності - інших членів родини.
8. Категорично забороняється заходити до (будь-яких приміщень закладу)  в тому числі і до групових приміщень.
9. Забирати дитину Ви зможете з 16.00 до 18.30 год., зателефонувавши  вихователю та повідомивши час, коли Ви будете перебувати біля центральних воріт закладу.
10. Якщо виникли сімейні обставини, і Вам необхідно забрати дитину із закладу раніше необхідно чекати дитину біля воріт у  масці. Дитину до Вас приведе помічник вихователя, або вихователь.  

 
 

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
22.09.2020  № 55
Про затвердження протиепідемічних заходів
у закладах дошкільної освіти
на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)
Відповідно до статті 40 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", на виконання пункту 17 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Затвердити 
протиепідемічні заходи у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), що додаються.
2. Директорату громадського здоров'я та профілактики захворюваності Міністерства охорони здоров'я України довести цю постанову до відома зацікавлених центральних органів виконавчої влади, обласних, Київської міської державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
3. Визнати такою, що втратила чинність 
постанову головного державного санітарного лікаря України від 21 травня 2020 року № 25 "Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти в період карантину в зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)".
Заступник Міністра
охорони  здоров'я -
Головний державний 
санітарний лікар УкраїниВ. Ляшко

 
 


 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Головного державного
санітарного лікаря України
22 вересня 2020 року № 55

ПРОТИЕПІДЕМІЧНІ ЗАХОДИ
у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)
З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) у закладах дошкільної освіти (далі - заклади) засновник (засновники) та керівники закладів повинні здійснювати свою діяльність з урахуванням вимог санітарного законодавства та необхідності забезпечення належних протиепідемічних заходів (далі - заходи), спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).
1. Відповідальність за організацію та виконання протиепідемічних заходів покладається на засновника (засновників) та керівника закладу.
2. Керівник та медичний працівник закладу, або відповідальна особа, яка пройшла відповідний інструктаж та призначена наказом керівника закладу, забезпечують:
щоденний контроль за виконанням заходів;
проведення роз'яснювальної роботи з персоналом щодо індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів коронавірусної хвороби (COVID-19) серед персоналу або вихованців;
розробку алгоритмів дій на випадок надзвичайної ситуації, пов'язаною з реєстрацією випадків захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19) серед вихованців та працівників закладу;
недопущення до роботи персоналу, визначеного таким, який потребує самоізоляції відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я;
проведення інструктажу для працівників щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції (COVID-19), дотримання правил респіраторної гігієни та протиепідемічних заходів.
3. Допуск до роботи персоналу закладів здійснюється після проведення термометрії безконтактним термометром та за умови наявності засобу індивідуального захисту, що щільно покриває рот та ніс.
У разі виявлення співробітника з підвищеною температурою тіла понад 37,2° C або із ознаками гострого респіраторного захворювання такий співробітник не допускається до роботи з рекомендаціями звернутись за медичною допомогою до сімейного лікаря.
При появі підвищеної температури тіла понад 37,2° C або ознак гострого респіраторного захворювання вдома, співробітник повідомляє свого безпосереднього керівника та не виходить на роботу, одночасно звертаючись за медичною допомогою.
4. Усі працівники закладу забезпечуються засобами індивідуального захисту. Співробітники закладу використовують засоби індивідуального захисту (респіратор або захисна маска) в процесі взаємоспілкування поміж собою.
5. Керівник закладу дошкільної освіти забезпечує:
організацію централізованого збору використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та поліетиленовими пакетами, з подальшою утилізацією згідно з укладеними угодами на вивіз твердих побутових відходів;
проведення навчання працівників щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації, контроль за виконанням цих вимог;
необхідні умови для дотриманням працівниками правил особистої гігієни (рукомийники, мило рідке, паперові рушники (або електросушарки для рук), антисептичні засоби для обробки рук тощо);
обмеження проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) в закритих приміщеннях (окрім заходів, необхідних для забезпечення функціонування закладів освіти - проведення педагогічних рад тощо);
вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних засобів;
провітрювання приміщень протягом не менше 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня за відсутності дітей;
медичні пункти закладу необхідними засобами та обладнанням (безконтактними термометрами, дезінфекційними, в тому числі антисептичними засобами для обробки рук, засобами особистої гігієни та індивідуального захисту);
розміщення інформації (плакатів/банерів) про необхідність дотримання респіраторної гігієни та етикету кашлю.
Вимоги щодо організації освітнього процесу
6. Температурний скринінг дітей проводять при вході (початковий) у заклад та кожні 4 години (поточний) з занесенням показників у відповідний журнал довільної форми.
Діти, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2° C або ознаки респіраторних захворювань, ізолюються з відповідним інформуванням медичного працівника та батьків. При ізоляції важливо не допустити тривожних відчуттів у дитини та враховувати її психологічний стан.
7. Ранкове приймання дитини до закладу та передачу після закінчення дня, проводить вихователь групи на території закладу, за межами його будівлі.
За несприятливих погодних умов приймання та/або передачу дітей відбувається в приймальних та/або роздягальних групових осередках закладу. За умови перебування на території закладу батьки або особи, які їх замінюють, повинні одягати респіратор або захисну маску, так, щоб були покриті ніс та рот.
8. На вході до закладу організовується місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60 % для ізопропілових спиртів та понад 70 % для етилових спиртів.
Основним заходом гігієни рук в умовах закладу є миття рук з милом. Використання антисептиків доцільне лише в тому випадку, коли відсутній доступ до проточної води з милом. Протирання рук вологими серветками з метою знезараження або як заміна миття рук або антисептичної обробки не рекомендується.
Використання антисептиків повинно відбуватись виключно під контролем працівників закладу. Самостійний доступ дітей до спиртових антисептиків повинен бути обмеженим.
9. Всі протиепідемічні заходи, спрямовані на захист дітей (термометрія, навчання обробці рук антисептиком, миття рук, навчання правилам етикету кашлю тощо) проводяться в ігровій формі та за особистим прикладом працівників закладу.
10. На період карантину забороняється:
використання багаторазових (тканинних) рушників; використання м'яких (м'яконабивних) іграшок; використання килимів з довгим ворсом;
перебування у вуличному взутті (без змінного) всередині приміщень; проведення батьківських зборів (окрім тих, що проводяться дистанційно).
11. Дозволено проведення культурно-виховних заходів (вистав, свят, концертів) за участю дітей з однієї групи та за присутності одного з батьків/опікунів дитини з розрахунку однієї особи на 5 кв. метрів площі приміщення в якому проводиться захід або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі).
Проведення культурно-виховних заходів дозволяється за умови дотримання протиепідемічних заходів, використання усіма батьками/опікунами респіраторів або захисних масок, так, щоб були покриті ніс та рот, з подальшою дезінфекцією поверхонь приміщення в якому відбувався культурно-виховний захід.
Заборонено запрошення творчо-розважальних колективів та інших осіб які не є співробітниками закладу.
12. На період карантину рекомендується:
розробити адаптивний графік прогулянок та занять з метою недопущення об'єднання/змішування груп;
обмежити кількість дітей в групах, виходячи з можливості забезпечення належних протиепідемічних умов та контролю над їх дотриманням;
проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання;
надавати пріоритет активностям, що проводяться на відкритому повітрі;
переформатувати розміщення в кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимально можливе фізичне дистанціювання;
обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом;
обмежити заняття та ігри, що потребують використання значної кількості додаткового інвентаря;
забезпечити процес організації харчування, що дозволяє мінімізувати кількість дітей, які харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом.
Вимоги до поводження з використаними засобами індивідуального захисту
13. Керівник закладу організовує централізований збір та утилізацію використаних засобів індивідуального захисту (захисні маски, респіратори, гумові рукавички, захисні щитки), паперових серветок в окремі контейнери/урни (картонні або пластикові), з кришками та поліетиленовими пакетами, наступним чином:
кількість та об'єм (місткість) контейнерів/урн визначається з розрахунку на кількість відвідувачів закладу освіти, з подальшою утилізацією згідно з укладеними угодами на вивіз твердих побутових відходів;
контейнери рекомендовано встановлювати біля входу в заклади освіти та в приміщеннях закладу дошкільної освіти у місцях недоступних для дітей;
поліетиленові пакети з контейнерів, у яких зібрано використані засоби індивідуального захисту (захисні маски, респіратори, гумові рукавички, захисні щитки), необхідно замінювати після заповнення або за графіком, щільно зав'язувати (рекомендується використовувати додатковий пакет для надійності зберігання використаних засобів індивідуального захисту) та наносити маркування ("використані засоби індивідуального захисту");
щоденно здійснювати дезінфекцію контейнерів, картонні контейнери одноразового використання після використання підлягають утилізації


 
ШАНОВНІ БАТЬКИ!
 
     Відповідно до постанови Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 № 25 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)», в ДНЗ «Ластівка» вводяться такі заходи:
  1. Ранковий прийом дитини до дошкільного навчального закладу проводить  медична сестра (вимірює температуру безконтактним термометром)  та вихователь на ігровому майданчику. Батьки та супроводжуючі особи повинні одягати респіратор або захисну маску, так, щоб були покриті ніс та рот.
  2. Очікування батьками на території  обмежено.
  3. Температурний скринінг дітей проводять при вході (початковий) у заклад та кожні 4 години (поточний) з занесенням показників у відповідний журнал.
  4. Діти, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань:
  • при проведенні початкового температурного скринінгу – не допускаються до відвідування;
  • при поточному скринінгу – ізолюються з відповідним інформуванням медичного працівника та батьків.
  1. Всі протиепідемічні заходи, будуть спрямовані на захист дітей (термометрія, миття рук, навчання правилам етикету кашлю тощо) проводяться в ігровій формі та за особистим прикладом працівників закладу.  
Матеріали про те, як говорити про коронавірус із маленькими дітьми:
брошура: uni.cf/2TE3JWT
відео: bit.ly/36dHGv9


                             
 
                                    
                                                          
ЩО МАЮТЬ ЗНАТИ БАТЬКИ ПРО КОРОНАВІРУС?