Заклад дошкільної освіти (ясла-садок)
Охтирської міської ради в Сумській області
Розпорядок дня

Поради батькам щодо організації розпорядку дня дитини


1.Для того, щоб уранці розбудити дитину, будильник Вам не потрібен: вчені переконані, що будь-яка його мелодія зранку створює стресову ситуацію. Будити людину повинен його біологічний годинник. Виспавшись, дитина прокинеться сама. Медики стверджують, що недосип призводить до біохімічних змін в організмі. Дитина стає млявою, сонною, плаксивою та роздратованою, у неї уповільнюються реакції, послаблюються увага та пам'ять. Дитина не засвоюватиме добре новий матеріал, неадекватно реагуватиме на зауваження педагогів та дітей.

2.Для морального здоров’я дитини важливо, щоб першими вставали батьки. Той, хто будить свою дитину, обов’язково вживає ласкаві слова та додає до них свій поцілунок. Це допоможе дитині розпочати день психологічно налаштованою на світле, ласкаве, радісне. Інакше дитина буде приходити до садочку сердитою, грубою, задиркуватою, роздратованою.

3.Дуже важливий прояв турботи батьків щодо ранкової гігієни дитини. Вона повинна приходити до дошкільного закладу вмитою, з почищеними зубами.

4.Кращий варіант створення позитивного емоційного настрою на день – це поцілунок і лагідні слова: «Щасти тобі», «До побачення» та інші. Така традиція серед дорослих у сім’ї показує турботливість, взаємоповагу між членами родини, виховує в дитині таке саме ставлення до старшого покоління та викликає побоювання, що в майбутньому дитина «зайвий раз» не поцілує їх.

5.Не можна нехтувати можливістю поспілкуватися з дитиною в дорозі. Спільна дорога – це довірлива розмова, ненав’язливі поради, оцінка поведінки своєї дитини та її друзів, це спілкування, якого так не вистачає.

6.Щоб не провокувати дитячу неправду (а вчені відмічають, що дитяча неправда з’являється саме з небажання засмутити батьків або боязкості), краще зустрічати дитину із закладу «нейтральними питаннями»: «Що було цікавого в садочку?» тощо.

7.Дуже важливо залучати дитину до домашньої роботи у вільний час.

8.Час, коли вкладати дитину спати, визначається індивідуально для кожного; суворих настанов, у якому віці та о котрій годині це робити, наразі немає. Важливо одне: дитина повинна висипатися, бо недосипання призводить до порушення біохімічних процесів в організмі. Дитина стає такою, про яку говорять: «Усі хвороби до неї липнуть». Тому, якщо постає питання про те, чи дивитися телевізор, коли дитина лягає спати, чи ні – відповідь повинні дати самі батьки, подумки запитуючи себе: «Кого я люблю насправді: дитину чи себе?»

9. Закінчуйте день ласкавими словами на адресу дитини, поцілунком, побажанням гарного сну.


Коментарі:


Ім’я: