Консультація для батьків!!! Значення прогулянки в різнобічному розвитку дошкільнят! Сторінка медсестри                               

                              

                              

                              

ОБЕРЕЖНО,ГРИП! Сторінка медсестри
   Грип - це вірусне захворювання, що розпочинається раптово і бурхливо, супроводжується лихоманкою, головними, м'язовими, суглобним болями, підвищеною температурою.
Інфікуватися можна не тільки при чханні і кашлі хворого та користуючись його речами, але й перебуваючи в приміщенні чи транспорті, де нещодавно знаходився хворий.
  Хвороба перемагає тих, у кого недостатньо сильний імунітет. Тому, щоб не захворіти на грип у період епідемічного підвищення цього захворювання, слід вдаватися до ефективних профілактичних заходів:
1. зробити щеплення від грипу у поліклініках за місцем проживання;
2. звести до мінімуму відвідування місць з масовим перебуванням людей;
3. перед виходом з дому треба змазувати слизові оболонки носа 0,25% оксоліновою маззю;
4. використовувати марлеву (4 шарову) маску для захисту рота і носа під час перебування в транспорті та при спілкуванні з людьми;
5. провітрювати якомога частіше приміщення та проводити вологе прибирання;
6. часто та ретельно мити руки з милом або використовувати вологі серветки, що містять у своєму складі спирт.
  Грип небезпечний своїми ускладненнями: запаленнями легенів, середнього вуха, гайморових пазух, бронхітами, враженням нирок, мозку, серця та інших органів. Він особливо небезпечний для дітей, людей похилого віку, хронічно хворих.
   Якщо ви захворіли, необхідно залишитися вдома, негайно викликати лікаря та дотримувати всі його рекомендації.
Обов'язково ізолюйте хворого від інших членів сім'ї, виділіть йому окремий посуд та речі особистої гігієни.


                                                                 ÐšÐ°Ñ€Ñ‚инки по запросу "КАРТИНКА ГРИП"                                          
 
Обережно , грип !
 
  Шановні батьки! Звертаємось до вас з проханням слідкувати за реальним станом здоров'я дітей. Вживати профілактичні засоби, порадившись з лікарем. У разі захворюваності дитини - вчасно звертатись до дільничого лікаря. З метою профілактики захворюваності дітей на гострі респіраторні захворювання та грип у дошкільному навчальному закладі проводяться заходи:
 
1. Контроль за реальним станом здоров'я дітей.
2. Контроль за виконанням режиму дня дошкільного навчального закладу.
3. Контроль за якістю прибирання в приміщеннях закладу.
4. Контроль за режимом провітрювання в групових приміщеннях.
5. Щоденна ранкова гімнастика.
6. Заняття з фізичної культури згідно розкладу занять.
7. Дотримання рухового режиму - чергування рухливих та малорухливих ігор протягом дня.
8. Дотримання послідовності під час одягання дітей на вулицю.
9. Перебування дітей на свіжому повітрі з урахуванням погодних умов та одягу дітей.
10. Вживання фітонцидів (цибуля, часник) .
11. Вживання кисломолочних продуктів .


                                                                                                        ÐšÐ°Ñ€Ñ‚инки по запросу "КАРТИНКА ГРИП"

 

Як захистити себе від коронавірусу Сторінка медсестри ПАМ’ЯТКА   ПРО   САМОІЗОЛЯЦІЮ
 
Що означає «самоізоляція»?
Самоізоляція означає, в першу чергу, утримання від контактування з іншими людьми для того, щоб зменшити ризики інфікування. Це включає будь-які ситуації, коли ви можете тісно контактувати з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше 1 метра або тривалістю понад 15 хвилин). В тому числі публічні заходи, робота, навчання, релігійні служби, спортивні змагання, розважальні заходи, користування транспортом, екскурсії, відвідування ресторанів тощо.
Виключенням є лише звернення за медичною допомогою.
Для кого потрібна самоізоляція?
         Самоізоляція потрібна, в першу чергу, якщо:
 • Ви очікуєте результатів тесту на новий коронавірус
  COVID-19.
 • Якщо ви близько контактували з особами, що захворіли на COVID-19.
 • Якщо ви нещодавно повернулись з провінції Хубей Китайської народної республіки, Ірану, окремих регіонів Італії (Ломбардія, Пьемонт та Венето) – навіть при відсутності симптомів.
 • Якщо ви нещодавно повернулись з Китаю (окрім провінції Хубей), Таїланду, Японії, Південної Кореї, Сінгапуру, Малайзії, Тайваню та відчуваєте кашель, ускладнення дихання та/або підвищення температури.
Скільки триває самоізоляція?
Якщо вам було рекомендовано або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менше 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції – подорожі, контакту з хворим тощо.
Як підготуватись до самоізоляції?
По-перше, спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому або приймати відвідувачів та гостей, в тому числі поясність це друзям та родичам, а також спробуйте обговорити умови дистанційної роботи з роботодавцем.
Збережіть контакти вашого лікаря та попередньо повідомте його про ваше причини вашого рішення про самоізоляцію, а також оберіть контактну особу з кола ваших друзів або родичів, до яких ви будете звертатись в першу чергу за допомогою.
 
Що робити, якщо я живу не сам/сама?
Якщо ви проживаєте з сім’єю чи сусідами, намагайтесь ізолюватись в окремій кімнаті, яку є можливість провітрювати. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також харчуватись і готувати їжу окремо – скористайтесь нею.
Не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук з милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю та використання одноразових серветок та хустинок. При вимушених контактах з людьми, за можливості, одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення.
Якщо у вас є домашні улюбленці, ізолюйте себе від них також, або мінімізуйте контакт з ними.
Як мені харчуватися та здійснювати покупки?
Спробуйте мінімізувати походи в магазини. Якщо є можливість – попросіть друзів або родичів доставляти вам їжу до порогу дверей або користуйтесь послугами доставки з дистанційною оплатою їжі та інших необхідних товарів.
Що робити, якщо мені необхідно покинути житло?
Якщо все ж є невідкладна необхідність відвідати місця надання послуг – одягайте маску та мінімізуйте контакти.
Якщо потрібно скористатись транспортом – обирайте місце біля вікна та, за можливості, в пустих рядах. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю.
Якщо вам стало зле в громадських місцях – негайно зверніться за медичною допомогою.
Що робити якщо в мене з’явились симптоми?
Якщо під час самоізоляції у вас з’явились симптоми – кашель, ускладнене дихання, підвищена температура – негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте про свою історію подорожей та можливого контактування з особами, хворими на гострі респіраторні захворювання
 

Значення профілактичних щеплень для дітей Сторінка медсестри
Метою Імунізації є захист дитини від різних інфекційних захворювань, які для дитини є небезпечними, бо часто мають тяжкий перебіг хвороби. У разі імунізації дитині вводять вакцину, яка містить дуже ослаблені і нешкідливі різновиди тих мікроорганізмів, які провокують виникнення небезпечних хвороб. Вакцина надто слабка, щоб викликати інфекційне захворювання, але у відповідь на її введення організм виробляє антитіла, які в майбутньому забезпечать захист від конкретної хвороби, тобто імунітет. Імунізацію проводять у визначені вікові періоди життя дитини.
Згідно Наказу №48 МОЗ України від 03.02.2006 р. «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів» затверджено календар профілактичних щеплень в Україні, який передбачає обов'язкову імунізацію з метою попередження таких інфекцій: туберкульоз, кір, краснуха, паротит, гемофільна інфекція, поліомієліт, дифтерія, правець, гепатит. Рекомендовані та дозволені до застосування в Україні також вакцини проти деяких інших інфекційних хвороб, які легко поширюються, вважаються епідеміологічно небезпечними і можуть привести до тяжких наслідків: грип, гепатит А, вітряна віспа.
Про календар щеплень ви можете дізнатися у лікаря.
Профілактичні щеплення є безпечними й абсолютна більшість дітей їх легко переносить. У рідких випадках діти після імунізації можуть легко слабувати: вередувати, дещо гірше їсти, у них на короткий час може бути незначне підвищення температури тіла.
На місці ін'єкції може утворитися невелика припухлість, яка зникне за кілька тижнів і не потребує якогось втручання. Вакцина кору може зумовити через 7-10 днів легку висипку, підвищення температури. Можна дати вікову дозу жарознижувального препарату. Переконайтеся, що дитина п'є достатньо рідини. Після імунізації паротиту (свинки) через 3 тижні може з'явитися припухлість унизу обличчя, яка через кілька днів зникне. Якщо ж будуть інші симптоми чи температура тіла дитини буде понад 38° — викликайте лікаря.
Проконсультуйте дитину у лікаря перед щепленням, щоб уникнути можливих ризиків від імунізації. Дитина має пройти медичний огляд перед щепленням, на якому лікар обов'язково виміряє температуру, а також поінформує батьків щодо можливих проявів побічної дії препаратів у післявакцинальному періоді.
Батьки підписують медичну документацію, в якій лікар здійснює відповідний запис про інформування щодо можливих проявів побічної дії та про дозвіл на проведення щеплення.
Медичні протипоказання до щеплень кожній конкретній дитині встановлюються комісією з питань щеплень у дитячій поліклініці.
Не імунізуйте дитину, якщо в неї застуда або з інших причин вона почувається нездоровою.

Де шукати вітаміни Сторінка медсестри  
Вітамі́ни — низькомолекулярні органічні сполуки різної хімічної природи, що необхідні для життєдіяльності живого організму в малих дозах, і не утворюються в самому цьому організмі в достатній кількості, через що повинні надходити із їжею.
   Вітаміни забезпечують процеси життєдіяльності в організмі, впливають на наше загальне самопочуття
Соціально-економічні умови, що змінилися, з особливою гостротою підкреслили виняткову роль вітамінологічних знань і досвіду в житті людей. Індустріалізація спричинила за собою збільшення частки рафінованих і консервованих продуктів у харчуванні, що володіють меншою вітамінною цінністю. Наприклад, при виготовленні борошна вищих сортів втрачається з висівками до 80—90 % всіх вітамінів.
На відміну від наших предків у сучасної людини різко знизилися енерговитрати, що, в свою чергу, призвело до зменшення обсягу споживаної їжі. Однак щоб отримати необхідну добову кількість вітамінів, цей обсяг повинний бути значним. Наприклад, для задоволення добової потреби організму в вітаміні В1 потрібно з’їдати більш1 кг житнього хліба в день.
Викладене пояснює, чому дефіцит вітамінів став масовим явищем. До цього варто додати шкідливий вплив популярних процедур голодування, вегетаріанства й інших модних дієт. Найважливішою причиною дефіциту вітамінів залишається невисокий прожитковий мінімум певної частини населення країни, через що страждає якість харчування.
Вітаміни потрібні для належного функціонування організму, а деякі з них відповідають за процес росту. Тож варто знати де їх шукати:
Вітамін B1
Вітамін B1 контролює вуглеводний і амінокислотний обмін, що важливо для нормального функціонування нервової системи (як центральної, так і периферичної)
 • Вітаміну В щодоби потрібно 1,8 мг, а знайти його можна в пшоні, вівсянці, горосі, свинині. Найцінніший джерело вітаміну В - сухі пивні дріжджі.
Вітаміни В2
Вітаміни В2 - це рибофлавін, який регулює білковий, жировий обмін, а також процес окислення в тканинах. 
 • Рибофлавін, в основному, міститься в м'ясі, рибі, яйцях, птиці, хлібі та молочних продуктах
Вітамін В12
Брак в організмі Вітамін В12 забезпечує цілий букет проблем: загальна слабкість, запаморочення, зниження апетиту.
 • Поповнити його запаси можна, вживаючи в їжу м'ясо, рибу, кисломолочну продукцію.
Вітамін А
Вітамін А відповідає за ріст організму і зір.
 • Міститься в броколі, моркві, капусті, брюссельській капустй, цикорію, шпинаті, салаті, , петрушці, , горошку та сої.
Вітамін D
Вітамін D бере участь в розвитку і рості різних тканин тіла.
 • Нюанс в тому, що вона з їжею в організм практично не надходить - тіло (а точніше, шкірний покрив) самостійно виробляє вітамін D.
Вітамін Е
Від вітаміну Е залежить нормальне функціонування статевої системи. Вітамін Е також покращує засвоєння жирів і білків
 • Досить багато вітаміну Е в хлібі і крупах, міститься в листі салату і пророщеної пшениці, а також бавовняному маслі, майже всіх зелених овочах, яйцях і тваринному жирі, але найбагатшим за його змістом є рослинне масло
Вітамін С чинить протидію інфекціям, бореться з втомою, сприяє поглинанню заліза
 • На нього багаті селера, броколі, брюссельська капуста, щавель, цикорій, шпинат, салат, ріпа, петрушка, паприка, редиска, помідори.

Загартовуйте дітей Сторінка медсестри  
 • після сну скинути ковдру і полежати на спині, на одному, потім на іншому боці;
 • після сну стояти босими ногами на підлозі, почавши з 5 сек, поступово дійшовши до 1,5 хв;
 • обливати ноги водою, починаючи від 32°С, поступово знижуючи температуру через кожні 2-3 дні на 1°С, доводячи воду до 18°С;
 • полощіть горло водою кімнатної температури. У період епідемії грипу у воду можна додавати кухонну сіль (1 столова ложка на літр води) і йод (10 капель на 1 літр);
 • наприкінці весни та влітку ходити босоніж на землі, мокрому піску, мокрій траві.
Ці процедури сприяють зниженню захворюваності

Розпорядок дня Сторінка медсестри

Поради батькам щодо організації розпорядку дня дитини


1.Для того, щоб уранці розбудити дитину, будильник Вам не потрібен: вчені переконані, що будь-яка його мелодія зранку створює стресову ситуацію. Будити людину повинен його біологічний годинник. Виспавшись, дитина прокинеться сама. Медики стверджують, що недосип призводить до біохімічних змін в організмі. Дитина стає млявою, сонною, плаксивою та роздратованою, у неї уповільнюються реакції, послаблюються увага та пам'ять. Дитина не засвоюватиме добре новий матеріал, неадекватно реагуватиме на зауваження педагогів та дітей.

2.Для морального здоров’я дитини важливо, щоб першими вставали батьки. Той, хто будить свою дитину, обов’язково вживає ласкаві слова та додає до них свій поцілунок. Це допоможе дитині розпочати день психологічно налаштованою на світле, ласкаве, радісне. Інакше дитина буде приходити до садочку сердитою, грубою, задиркуватою, роздратованою.

3.Дуже важливий прояв турботи батьків щодо ранкової гігієни дитини. Вона повинна приходити до дошкільного закладу вмитою, з почищеними зубами.

4.Кращий варіант створення позитивного емоційного настрою на день – це поцілунок і лагідні слова: «Щасти тобі», «До побачення» та інші. Така традиція серед дорослих у сім’ї показує турботливість, взаємоповагу між членами родини, виховує в дитині таке саме ставлення до старшого покоління та викликає побоювання, що в майбутньому дитина «зайвий раз» не поцілує їх.

5.Не можна нехтувати можливістю поспілкуватися з дитиною в дорозі. Спільна дорога – це довірлива розмова, ненав’язливі поради, оцінка поведінки своєї дитини та її друзів, це спілкування, якого так не вистачає.

6.Щоб не провокувати дитячу неправду (а вчені відмічають, що дитяча неправда з’являється саме з небажання засмутити батьків або боязкості), краще зустрічати дитину із закладу «нейтральними питаннями»: «Що було цікавого в садочку?» тощо.

7.Дуже важливо залучати дитину до домашньої роботи у вільний час.

8.Час, коли вкладати дитину спати, визначається індивідуально для кожного; суворих настанов, у якому віці та о котрій годині це робити, наразі немає. Важливо одне: дитина повинна висипатися, бо недосипання призводить до порушення біохімічних процесів в організмі. Дитина стає такою, про яку говорять: «Усі хвороби до неї липнуть». Тому, якщо постає питання про те, чи дивитися телевізор, коли дитина лягає спати, чи ні – відповідь повинні дати самі батьки, подумки запитуючи себе: «Кого я люблю насправді: дитину чи себе?»

9. Закінчуйте день ласкавими словами на адресу дитини, поцілунком, побажанням гарного сну.

ЙОДНА НЕДОСТАТНІСТЬ ТА ЇЇ ПРОФІЛАКТИКА Сторінка медсестри

Усім відомо, що мінеральні речовини у харчуванні людини мають не менше значення, ніж білки, жири, вуглеводи та вітаміни. Як і при дефіциті основних харчових речовин, при недостачі мінеральних речовин в організмі людини виникають специфічні порушення, які призводять до розвитку різноманітних захворювань.

Усі мінеральні речовини, які є в харчових продуктах, поділяють на дві групи: макро – і мікроелементи. Мікроелементи, до яких відноситься і йод, названі так тому що їх концентрація в організмі н перевищує 0.01 %. Але не зважаючи на таку малу концентрацію він відіграє важливу роль у біохімічній функції щитовидної залози. Залоза використовує йод для синтезу таких важливих гормонів як тиротоксин, дійодтироксин і трийодтироксин. Недостатнє ж надходження йоду в організм людини призводить до розладу функції щитовидної залози, її збільшенню і розвитку зобу.

Понад 85 % йоду надходить в організм людини з їжею, переважно рослинною. Але порушення правил зберігання та кулінарна обробка продуктів ( смаження, відварювання, випікання тощо) призводять до значного зниження вмісту йоду в них, а в подальшому і в організмі людини.

У дорослих людей нестача йоду в них в їжі викликає компенсаторне збільшення щитовидної залози і набряк, випадання волосся, зниження температури тіла, різке зменшення фізичної і розумової працездатності та інші симптоми. Але найбільшу небезпеку та стурбованість викликає йодна недостатність у вагітних, в наслідок чого підвищується ризик народження дітей з малою вагою, нейросенсорною глухотою, спастичним паралічем, кретинізмом, а також мертвонароджень та викиднів. В ранньому дитинстві при нестачі йоду виникають незворотні психічні порушення, які призводять до критицизму, глухоти, німоти та інше. В кращому випадку така дитина буде приречена на довічну замісну терапію гормональними препаратами.

Всесвітня організація охорони здоров'я провела дослідження і на підставі їх результатів віднесла Україну до країн з йодною недостатністю у населення. За останні роки кількість хворих серед дітей у нас збільшилась в 3 рази, а кількість операцій на щитовидній залозі за останні 5 років в 3.5 рази.

За даними тієї ж ВООЗ захворювання, зумовлені йодною недостатністю, можуть бути повністю ліквідовані, за умов вживання населенням ендемічних регіонів продуктів, збагачених йодом. Природним джерелом вмісту великої кількості йоду є морська капуста та продукти, виготовлені з її використанням. Багато йоду містять морська риба, консерви з неї, нерибні продукти моря ( мідії, м'ясо кальмарів, креветок, морського гребінця, м'ясо морських тварин). Але найбільш простим, дешевим, що особливо важливо для малозабезпечених верств населення, та випробуваним засобом є введення до раціону свого харчування йодованої кухонної солі. ! 10 г. такої солі міститься 190 мкг йоду (добова потреба людини в йоді становить 200-220 мкг). Йодована кухонна сіль є в будь-якому магазині чі торгівельному кіоску.

Пам'ятайте, що йодна недостатність істотно впливає на розумовий розвиток наших нащадків, а це може призвести до інтелектуального виродження нації, ми неповинні це допустити.


ВЗУТТЯ ДЛЯ МАЛЮКА Сторінка медсестри
Вибір взуття
Для малюків найкраще вчитися ходити босоніж. Це добре для рівноваги і формування нормальної ступні. Коли дитина починає виходити надвір, то їй звичайно потрібне взуття, але навіть тоді дозволяйте їй ходити босоніж скільки хоче. Взуття потрібне лише для захисту ніг, а не для підтримки, – це робитимуть м’язи. Купуйте взуття за допомогою спеціаліста, який виміряє довжину і повноту ступні. Перевіряйте розмір ступні що три місяці.
 
 «Яке взуття шукати для дитини?»
Закриті сандалі із застібкою. Відстань між великим пальцем і носком черевика повинна бути 0,5-1,25 см - не більше і не менше. Широкі носки забезпечать вільний рух пальців всередині.
Сандалі з відкритими носиками. Застібка не повинна стискати ступню. Ваша дитина легко упорається з пряжками. Рубці повинні бути акуратними, щоб не натирати дитині шкіру ніг.
 
«Яке взуття треба купувати?»
Будь-яке шкіряне чи полотняне взуття забезпечить зручність, якщо добре виміряна довжина і ширина ступні дитини. Ви можете помітити, що дешеве взуття (полотняні кросівки) практично не має половинних розмірів і різної повноти. Це стосується і високих гумових чобіт, однак вони потрібні для прогулянки у вологу погоду. Купіть їх більшими на розмір, проте підберіть устілку.
 
 

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ Сторінка медсестри
Щодо запобігання
захворюваності 
на грип та інші ГРВЗ
 1. Під час високого ризику захворювання на ГРВЗ не відвідуйте місця, де можливе велике скупчення людей.
 2. За можливості зведіть до мінімуму поїздки у громадському транспорті (автобусі, тролейбусі, метро тощо).
 3. Остерігайтеся близького контакту з людьми, які мають симптоми грипу або інших ГРВЗ.
 4. Часто мийте руки з милом. Якщо немає такої можливості, використовуйте спеціальні антисептичні засоби для оброблення та зензараження рук.
 5. Не торкайтеся слизових оболонок очей, носа, рта немитими руками.
 6. При чханні та кашлі прикривайте рот одноразовою хустинкою. Забезпечти дитину такими хустинками.
 7. Часто провітрюйте приміщення вдома та на роботі.
 8. Уникайте поцілунків, обійм, рукотискань тощо.
 9. Не допускайте переохолодження або перегрівання організму.
 10. Проводьте щоденне вологе прибирання кімнат.
 11. Організовуйте собі та дитині повноцінне, вітамінізоване харчувкання з достатньою кількістю природних джерел вітаміну С (свіжі овочі та фрукти) та фітонцидів (часник, цибуля, імбир тощо).
 12. При погіршення самопочуття залишайтеся вдома, не займайтеся самолікуванням – викличте лікаря для обстеження та призначення ефективного лікування.
При появі ускладнень захворювання на грип у вас чи вашої дитини не зволікайте. Організовуйте госпіталізацію з метою отримання кваліфікованої допомоги медиків.

1 2