Заклад дошкільної освіти (ясла-садок)
Охтирської міської ради в Сумській області
Корисна інформація
     Час летить дуже швидко, і скоро ваша дитина стане першокласником. Чи готовий він до школи? Який обсяг знань до цього часу повинен бути у дошкільника? Що важливіше: знання або психологічна готовність? Питань - море! 
     Всі діти дошкільнята різні. Одні ходять у дитячий сад, вивчають там букви, цифри, відвідують заняття у логопеда і психолога. Інші ніколи в саду не бували, а коло спілкування обмежений батьками і дітьми їх знайомих. Треті, не відвідуючи дитячий садок, встигають займатися в різних центрах раннього розвитку, гуртках і секціях. До якої з цих категорій не ставився б ваша дитина, якщо до школи залишається не менше півроку, то все можна виправити! 
Психологічний аспект 
     Рекомендації психологів батькам дошкільнят дуже часто зводяться до того, що головні критерії готовність до школи - це вміння концентрувати увагу більше 30 хвилин, а також посидючість. Якщо в дитячому саду діти знайомі з правилами поведінки під час занять, то для діток, які не відвідують дошкільні установи, просидіти за партою більше 15-20 хвилин - це важке випробування. Навіть сама цікава тема не здатна утримати увагу дошкільника більше 10-15 хвилин. Краще рішення - відвідування груп короткочасного перебування в школі. На жаль, такі групи є не в кожній школі. Якщо у вас немає можливості записати дитину в центр раннього розвитку, то влаштовуйте галасливі уроки вдома. Доручіть дитині, наприклад, намалювати малюнок, але постарайтеся зробити так, щоб під час малювання він не відволікався і сидів на одному місці. Ще одна порада батькам дошкільнят: під час занять вдома намагайтеся робити так, щоб дитина виконував те, що ви йому доручили, а не те, що хоче він. Тобто, хай малює дерево, як ви сказали, а не машинку або сонце. 
Не варто забувати про те, що спеціальної освіти більшість мам не мають, тому багато речей, необхідні для підготовки до школи, можуть бути упущені. 
Важливі вміння 
     Ці якості для дошкільника не менш важливими, ніж знання літер та цифр. Дитина повинна вміти обслуговувати самого себе: зачісуватися, одягатися, звертатися за порадами до дорослих. Крім того, в такому віці діти володіють інформацією про місце свого проживання, прізвища, імена батьків, місце їх роботи, пори року, віку. 
Перед школою батьки повинні подбати про розвиток пам'яті дитини . Такі «тренування» краще проводити у формі захоплюючих ігор. Вважайте на прогулянці птахів, людей, звертайте уваги на кольори автомобілів, а вдома, після прогулянки, запитайте дитину, скільки білих автомобілів, наприклад, він бачив. Читання і запам'ятовування віршів - це чудово, а якщо дитина їх знає напам'ять чимало, попросіть розповісти віршик на конкретну тему (про маму, про друзів і тд.). 
     У пам'ятці для батьків дошкільнят слід приділити увагу і розвитку логіки дитини. Для цього можна використовувати ряд картинок або фігурок, де один-два елементи будуть зайвими (овоч серед фруктівчи жива істота серед предметів). 
Поради батькам дошкільнят
Якщо підсумувати, корисна інформація для батьків дошкільнят полягає в наступному: 
  •  тренуйте пам'ять, увагу дитини;
  •  приділяйте увагу розвитку логіки, моторики, сприйняття і посидючості;
  •  використовуйте загальні розвиваючі вправи;
  •  проводите заняття в ігровій формі.
  • І пам'ятайте, головне правило для батьків дошкільнят полягає в тому, щоб прищепити дитині інтерес до отримання нових знань, навчити її не боятися поганих оцінок і знаходити спільну мову з однокласниками, адже для вас він завжди був і буде найкращим і коханим!


Коментарі:


Ім’я: