Заклад дошкільної освіти (ясла-садок)
Охтирської міської ради в Сумській області
ГІГІЄНА ТА ОХОРОНА ДИТЯЧОГО ГОЛОСУ
 Консультація для батьків "ГІГІЄНА ТА ОХОРОНА ДИТЯЧОГО ГОЛОСУ"
  
      Голос дитини - природний інструмент, яким він володіє з ранніх років. Ось чому спів весь час присутній у житті дитини, заповнює його дозвілля, допомагає організовувати творчі, сюжетні ігри.
Спів - основний засіб музичного виховання. Воно найбільш близько і доступне дітям. Діти люблять співати. Виконуючи пісні, вони глибше сприймають музику, активно висловлюють свої переживання і почуття.
     При дотриманні гігієнічних умов, тобто при проведенні занять в провітреному приміщенні, на чистому повітрі в суху теплу погоду, спів сприяє розвитку і зміцненню легенів і всього голосового апарату. На думку лікарів, спів є кращою формою дихальної гімнастики.
Гігієна голосу тісно пов'язана з режимом життя і загальногігієнічними правилами. Під гігієною голоси розуміють дотримання людиною певних правил поведінки, які забезпечують збереження здоров'я голосового апарату.
Найчастіше причиною порушення функцій голосового апарату є гострі запальні захворювання верхніх дихальних шляхів, ангіни (тонзиліт), гострий нежить (риніт), запалення горлянки (фарингіт), гортані (ларингіт), трахеї (трахеїт) і бронхів (бронхіт). Мовні навантаження і спів рухається у цьому випадку припинити до одужання. Для профілактики запальних захворювань верхніх дихальних шляхів слід уникати переохолодження і гартувати організм.
      Педагогам слід проводити відповідну роботу з батьками, знайомлячи їх з дитячими піснями, пояснюючи шкоду крикливого співу, голосної розмови, особливо на вулиці в сиру холодну погоду. Треба попереджати батьків, щоб вони не дозволяли  дітям пити холодну воду, їсти морозиво в гаряче стані щоб уникнути застуди, захворювань голосового апарату.
     Необхідно здійснювати наступні заходи з гігієни та охорони голосу дитини:
  • Стежити за рівнем навантаження на голосовий апарат;
  • Не допускати зловживання високими нотами, криком під час гри;
  • Не допускати великі мовні навантаження, спів під час хвороби;
  • Необхідно уникати різкої зміни температури, а також спеки, холоду, спеки, пилу тощо;
  • З розпаленим голосовим апаратом не можна виходити на вулицю в холодну пору року, необхідно кілька охолонути;
  • Рекомендується уникати їжі та напоїв, що дратують слизову оболонку горла, - гострого, зайво солоного, надмірно гарячого або холодного.
У разі хвороби органів голосового апарату необхідно вчасно звертатися до лікаря.

                                                                          


Коментарі:


Ім’я: